Zawartość koszyka:

Akcesoria do pieluch

Pokaż po:   12 24 48
Sortuj według:

1  2  3  4  5      ›»  »»

1  2  3  4  5      ›»  »»

Aby dobrze i długo korzystać z ekologicznych pieluch wielorazowych, trzeba o nie odpowiednio dbać. Istnieją różne akcesoria do pieluch, które pozwalają utrzymać pieluszki dla niemowląt w dobrym stanie, aby służyły dzieciom jak najlepiej. Oczywiście każdy rodzic ma swoje ulubione pieluszkowe akcesoria, ale oto kilka z tych bardziej popularnych:

Klamerki Snappi — czyli jedne z pierwszych akcesoriów wymyślonych na potrzeby ekologicznych pieluszek wielorazowych. Są zamiennikiem rzepów i nap czy agrafek. Służą zapinaniu pieluszki. Snappi nie rdzewieją i są względnie tanie, a ich zakładanie jest naprawdę szybkie i pozwala na upinanie pieluszki na wiele sposobów. Nie mają ostrych krawędzi i występują w wielu kolorach.

Bibułki jednorazowe — czyli niezbędna pomoc przy wymianie pieluszki. Służą do komfortowego zgarniania z pieluszki większych zabrudzeń, tak, żeby nie trzeba ich było ręcznie spłukiwać. Są wykonane z wiskozy lub celulozy i są w pełni biodegradowalne, przez co nie szkodzą środowisku. Są jednorazowe i po użyciu wyrzuca się je do ubikacji.

Wkłady do pieluszek — Są to specjalne, zwiększające chłonność, podłużne kawałki materiału, które umieszcza się w pieluszce. Są szczególnie przydatne w nocy, albo w każdej innej sytuacji, kiedy potrzeba trochę więcej chłonności. Należy jednak pamiętać, że żadna pieluszka wielorazowa nie będzie miała takiej chłonności jak sztuczne pieluchy jednorazowe. Inną ważną rzeczą jest materiał, z którego wykonany jest wkład. Mają one różne funkcje — bambus zapewnia dodatkowy komfort, polar to zwiększone uczucie suchości, a jedwab dodaje miękkości.