Odpieluchowanie

Jak oduczyć dziecko noszenia pieluchy?

W życiu każdego maluszka przychodzi czas, gdy z pieluszek trzeba się przesiąść (i to dosłownie) na nocnik. Odpieluchowanie to ważne, ale dość trudne dla rodziców zadanie. Stają bowiem wtedy przed dylematem – co zrobić, by malec nauczył się rozpoznawać swoje potrzeby, ale jednocześnie by nauka ta nie procentowała wielkimi "awariami".

Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji są majtki treningowe. Ich działanie jest bardzo proste, a przy tym skuteczne. Jeśli dziecko zrobi w nich siusiu, to z jednej strony poczuje związany z tym dyskomfort, ale z drugiej, nieprzemakanlna powłoka majtek treningowych sprawi, że wilgoć ta nie dotknie ciuszków, śpioszków czy kanapy, na której aktualnie przebywa malec. W konsekwencji doświadczy on tego, że niezgłoszenie swojej potrzeby kończy się nieprzyjemnym skutkiem. To pomaga każdemu dziecku w ostatecznym odpieluchowaniu.

Używanie majtek treningowych jest też bardzo wygodne dla rodziców. Nie tylko ułatwi Państwu przyzwyczajenie dziecka do korzystania z nocnika, ale sprawi też, że odpieluchowanie będzie znacznie wygodniejsze, bo nieprzysparzające tak wielu kłopotów, jak zazwyczaj.

pixel