Odpieluchowanie

Jak oduczyć dziecko noszenia pieluchy?

W życiu każdego maluszka przychodzi czas, gdy z pieluszek trzeba się przesiąść (i to dosłownie) na nocnik. Odpieluchowanie to ważne, ale dość trudne dla rodziców zadanie. Stają bowiem wtedy przed dylematem – co zrobić, by malec nauczył się rozpoznawać swoje potrzeby, ale jednocześnie by nauka ta nie procentowała wielkimi "awariami".

Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji są majtki treningowe. Ich działanie jest bardzo proste, a przy tym skuteczne. Jeśli dziecko zrobi w nich siusiu, to z jednej strony poczuje związany z tym dyskomfort, ale z drugiej, nieprzemakanlna powłoka majtek treningowych sprawi, że wilgoć ta nie dotknie ciuszków, śpioszków czy kanapy, na której aktualnie przebywa malec. W konsekwencji doświadczy on tego, że niezgłoszenie swojej potrzeby kończy się nieprzyjemnym skutkiem. To pomaga każdemu dziecku w ostatecznym odpieluchowaniu.

Używanie majtek treningowych jest też bardzo wygodne dla rodziców. Nie tylko ułatwi Państwu przyzwyczajenie dziecka do korzystania z nocnika, ale sprawi też, że odpieluchowanie będzie znacznie wygodniejsze, bo nieprzysparzające tak wielu kłopotów, jak zazwyczaj.

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Zamknij
pixel